Druk 3D

Druk 3D jest dla Ciebie czymś nowym?
Przygotowaliśmy przewodnik, który wprowadzi Cię
w druk przestrzenny i wyjaśni czym jest i do czego służy druk 3D.

Czym jest druk 3D?

Jaka jest definicja druku 3D?

Otóż druk 3D to niezwykle pojemna definicja dla szeregu technologii różniących się od siebie zarówno procesami wytwórczymi jak i materiałami, które są w nich wykorzystywane. Omni3D jest pierwszym polskim producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF, znanej również jako FDM (Fused Deposition Modeling). Aktualnie to ta technologia jest najczęściej wykorzystywaną spośród wszystkich metod przyrostowych (drukowanie 3D, druk przestrzenny) na świecie.

Technologia ta wykorzystuje w procesie produkcyjnym tworzywa termoplastyczne. Drukowane modele powstają poprzez nakładanie kolejnych warstw półpłynnego materiału, który jest wytłaczany z rozgrzanych dysz.

Druk 3D i różnice mędzy drukarkami 3Ddesktopowymi i przemysłowymi

Drukarka 3D przemysłowaDrukarka 3D desktopowa
Ilość głowic drukujących21
Pole robocze 500 x 500 x 570 mm200 x 200 x 200 mm
Komorazamknięta, aktywnie grzanaotwarta
Dokładność wydrukutolerancja błędu do 0,15%tolerancja błędu około 0,5 %
Materiałyszeroka gama filamentówograniczone rodzaje filamentów
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Technologia druku 3D

ABS

Kopolimer akrylonitrylo-butadienowo-styrenowy; jedno z najbardziej popularnych tworzyw sztucznych stosowanych do druku 3D w technologii FFF, które cechuje się wytrzymałością i twardością, odpornością na zarysowania, właściwościami izolacyjnymi. ABS nie jest odporny na działanie promieni UV. Wytłacza się go w temperaturze 230-260°C i stosuje w drukarkach z podgrzewanym stołem roboczym. ABS można wykorzystywać do tworzenia elementów finalnych, wykończenia samochodów oraz w produkcji sprzętu AGD, części zamiennych, aparatury elektronicznej czy zabawek. Stosuje się go także w procesie prototypowania oraz wytwarzania oprzyrządowania.

Chcesz poznać druk 3D jeszcze bardziej?

Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji o druku 3D. Poznaj ofertę na druk przestrzenny.
Zadaj pytanie